02.09.2019 | Nový školní rok 2019/2020 slavnostně zahájen

V pondělí, 2. září, byl slavnostně zahájen nový školní rok 2019/2020. Ředitel školy přivítal prostřednictvím školního rozhlasu všechny žáky po dvouměsíčních prázdninách opět ve škole. V letošním roce do školních lavic ZŠ Vsetín, Trávníky 1217 zasedne celkem 540 žáků rozdělených do devíti ročníků 1. a 2. stupně.

Jak už to bývá, nejvíce jsme se těšili na ty, kteří k nám zavítali úplně poprvé - na naše nové prvňáčky. Společně s místostarostkou města Mgr. Simonou Hlaváčovou jsme je osobně přivítali i s jejich rodiči, všechny pěkně pohromadě, ve školní jídelně. Prvňáčkům jsme popřáli, aby se jim ve škole líbilo, aby se v ní cítili příjemně a bezpečně, aby je bavilo učení, oblíbili si paní učitelku a brzy si našli nové kamarády.

Součástí slavnostního programu byla i krátká divadelní hra s názvem "První školní den" v podání dramatického kroužku. Nemohl chybět ani tradiční "uvítací rituál". Ředitel školy přivítal osobně každého z 49 nových prvňáčků, paní učitelky dětem pověsily na krk medaili opravdického školáka a paní zástupkyně žáčkům předaly drobné dárky - tričko s logem školy a kulaté lízátko.

Děti ze školy v tento slavnostní den opravdu neodcházely s prázdnou. Další dárek na ně čekal ještě v samotných třídách, kam se po hlavním programu se svými učitelkami přesunuly. Od zřizovatele (město Vsetín) děti obdržely tašku se školními potřebami. Žáky navštívili také zástupci VHK Vsetín a i od nich obdrželi drobné upomínkové předměty.

Všem žákům - a samozřejmě i pedagogům a ostatním zaměstnancům - přejeme, aby do nového školního roku vykročili tou správnou nohou!

Zde se můžete podívat na další fotografie.