Distanční vzdělávání

RODIČE

Distanční vzdělávání

Vážení rodiče, milí žáci,

vzhledem k tomu, že školy zůstanou s největší pravděpodobností ještě nějakou dobu uzavřené (v souvislosti s možností obnovení prezenční výuky je nejčastěji zmiňován termín "druhá polovina května", ale možná jste již zaregistrovali informaci typu "začátek září") a výuka bude tedy nadále probíhat distančním způsobem (což je pro všechny zúčastněné strany - učitele, žáky i rodiče stále ještě nová a poměrně náročná záležitost), rozhodli jsme se pro Vás na této stránce připravit - pokud možno přehledně - všechny dostupné informace, které s distančním vzděláváním nějakým způsobem souvisí.

Je třeba podotknout, že se jedná o "rozšiřující" nabídku možnosti vzdělávání (se) na dálku. Základní startegii distančního vzdělávání má nastavenu samotná škola a je realizována prostřednictvím on-line komunikačních kanálů (základní platforma dmSoftware) na úrovni učitel - žák (příp. rodič).

Níže tedy najdete zajímavé informace, odkazy a zdroje, které vás mohou inspirovat při zvládání organizace i samotné realizace distančního vzdělávání.

Vážení rodiče,
   dovolte mi, abych Vám ještě jednou - i zde na webových stránkách - poděkoval za dosavadní velmi dobrou spolupráci při realizaci online výuky. Součástí spolupráce byl i dotazník, který jste měli možnost vyplnit v období 27. 3. až 3. 4. 2020. Rádi bychom Vás podrobněji seznámili s otevřenými odpověďmi, které jste nejčastěji uváděli, a které jsme pro přehlednost „seřadili" do několika tematických celků, v rámci kterých byste na své podněty a připomínky měli dostat relevantní odpovědi.

Mgr. Libor Slováček, MBA, ředitel školy

Nevíte, jak se učit doma s dětmi? Tyhle stránky Vám mohou pomoci...

Jak zvládnout domácí učení s dětmi na 1. stupni ZŠ? Doporučený postup najdete zde. (zdroj: KPPP Zlín, pracoviště Kroměříž)

Zábavné online procvičování - to je Škola s nadhledem.

Společnost SCIO nabízí řadů testů.

Testy k jednotné přijímací zkoušce pro žáky 9. ročníku najdete na CERMAT.

Jak se vzdělávat ve volných chvílích přes youtube najdete na Perpetuum.

Procvičování pro žáky 1. stupně - Školákov nebo Včelka.

Úlohy z matematiky pro děti základních škol na Matika je in.

Matematika ZŠ realisticky - zde.

Vzdělávací online kurzy pro základní školy na Redmonster.

Matýskova matematika pro žáky 1. stupně.

Názorné přednášky na jakékoliv téma, které se běžně vyučuje ve škole v hodinách matematiky, fyziky, chemie, biologie, ale také dějepisu či informatiky najdete na Khanova škola.

Procvičovat můžete i na Umíme to.

Procvičovat český jazyk (diktáty, pravopisná cvičení i mluvnici) můžete na Diktát na jedničku.

Elektronické učebnice od nakladatelství FRAUS, Nová škola, Alter, TAKTIK, Portál.

Tisíce videí pro chytrou zábavu i vědu najdete na webové stránce České televize - ČT edu.

Vzdělávací programy České televize:

UčíTelka (1. stupeň ZŠ): Všední dny od 9 do 12 hodin na ČT2

Odpoledka (pro starší děti): Všední dny od 12 do 15 hodin na ČT2