Aktuality

/

Třetí kolo Regionální florbalové ligy žáků Vsetínsko

Třetí kolo Regionální florbalové ligy žáků Vsetínsko   |   08.03.2023

V pondělí 27. února se konalo již třetí kolo florbalové ligy žáků základních škol O pohár „Sdružení obcí mikroregionu Vsetínsko". Do tohoto kola jsme vstupovali s ideou udržet nebo vylepšit aktuální 4. místo v tabulce z osmi účastníků. Věděli jsme však, že to nebude nic lehkého. Čekalo nás dvojutkání s favoritem soutěže ZŠ Luh, se kterým jsme dohrávali zápas z prvního kola.

Dohrávka z úvodního kola čekala náš tým už od brzkého rána. Sraz v 7:00 na sportovní hale na Lapači nebyl pro nikoho úplně příjemným. První poločas se ZŠ Luh nebyl úplně vydařeným. Prohra 0:5 nás nepotěšila. Druhý poločas kluci zabrali. Ten skončil 2:2. Celkově jsme tak prohráli 2:7. Povzbuzeni druhým poločasem z prvního zápasu jsme vletěli na soupeře z Horního Lidče. Poločasové vítězství 2:0 vypadalo nadějně. Ve druhém poločase kluci trochu ubrali na tempu. Vyrovnaná hra ve druhém poločase také znamenala remízu druhého dějství. Celková výhra 4:2 znamenala tři body do tabulky.

Vyzyvatelem ve třetím utkání se stali kluci ze ZŠ Vsetín Sychrov. Zde byl k vidění florbal „nahou - dolů". Góly padaly střídavě do obou branek. První poločas svítila na ukazateli skóre výsledek 2:3 pro soupeře. Během druhého poločasu dokázal náš tým srovnat až na nerozhodný výsledek 4:4. V poslední minutě však padla z rychlého protiútoku branka do naší sítě. Následná power play vyrovnání nepřinesla. Ba naopak v poslední vteřina padla branka do naší sítě. Prohra 4:6 velmi mrzela. Kluci cítili, že minimálně remíza by zápasu slušela.

Následoval zápas se ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí. V tomto utkání naši kluci hráli skvělou hru, drželi domluvenou taktiku a s klidem uhráli výhru 4:1. Poslední zápas byl naplánován opět se ZŠ Luh. Oproti prvnímu vzájemnému zápasu kluci začali plnit taktické pokyny. Avšak na tak silného soupeře ani to nestačilo. Každopádně konečný výsledek 3:6 znamenal zlepšení oproti prvnímu zápasu.

V průběžném pořadí jsme dokázali udržet 4. příčku s celkově 18 body. Na třetí příčce se drží ZŠ Rokytnice, na kterou ztrácíme dva body. V posledním turnaji, který proběhne 27. března 2023 se pokusíme zaútočit na tuto pozici. Kluků patří velké poděkování za předvedenou hru.