Aktuality

/

Ve škole máme úspěšné sportovkyně

Ve škole máme úspěšné sportovkyně   |   16.05.2019

Naše škola zaznamenala v letošním roce řadu úspěchů v různých sportovních soutěžích - ať už to bylo ve florbalu, vybíjené, fotbalu nebo atletice (výsledky těchto školních soutěží jsou zaznamenány na jiném místě školního webu).

Věděli jste ale, že máme ve svých řadách i sportovce, kteří se věnují svému vlastnímu oblíbenému sportu a to natolik dobře, že v něm dosahují skvělých výsledků na úrovni celé České republiky?

Shodou okolností mezi ně momentálně patří samá děvčata. Velkého úspěchu dosáhla v poslední době Natálie KOZUBÍKOVÁ (třída 9.A, Spartakus Vsetín - box, viz horní foto), která se stala mistryní ČR v boxu mezi kadety ve váhové kategorii do 57 kg!

Mezi další úspěšné sportovkyně můžeme směle zařadit všechna děvčata, která byla oceněna na slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců Vsetína za rok 2018 v mládežnické kategorii. Patří mezi ně Natálie MARTINÁKOVÁ (třída 5.B, T. J. Sokol Vsetín - sportovní gymnastika, viz druhé foto). Natálka je přebornice kraje, účastnice mistrovství ČR - 42. místo, účastnice Přeboru Moravy v Ostravě, odkud jako jediná ze Zlínského kraje vybojovala přímý postup na Přebor ČR v Praze. Je také vítězka závodů Zlínský sněhulák a Vsetínská kladinka.

Další úspěšnou sportovkyní je Michaela JANOŠÍKOVÁ (třída 5.C, TJ Alcedo - plavání, viz třetí foto - první zleva). Míša získala 2 x 2. místo na zimní části Poháru desetiletého žactva - 50 a 100 m znak, 1. místo na letní části Poháru desetiletého žactva - 50 m znak a stala se 5 x krajskou přebornicí mladšího žactva - 50 a 100 m znak, 50 a 100 m prsa, 100 m polohový závod.

A do třetice - Alžběta JUŘIČKOVÁ (třída 9.B, Klub biatlonu Vsetín Bobrky - letní a zimní biatlon, viz dolní foto). Bety získala 3. místo na mistrovství ČR, zvítězila v několika regionálních závodech a obsadila také 2. místo mezi ženami v závodě na 5 km Valachia Run 2018.

Všem děvčatům blahopřejeme k dosaženým výsledkům i oceněním a přejeme mnoho dalších úspěchů v jejich nadějně rozjetých sportovních kariérách!