Aktuality

/

Začal nový ročník žákovské florbalové ligy

Začal nový ročník žákovské florbalové ligy   |   25.10.2019

Dne 21. 10. 2019 se uskutečnilo první kolo celoroční florbalové ligy starších žáků o pohár „Sdružení obcí mikroregionu Vsetínsko". Letos se koná již XXI. ročník.

Hned na začátek turnaje jsme měli těžký los. Do prvního zápasu se proti nám postavil obhájce prvenství z předešlého ročníku v podobě ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí. První poločas jsme sice se soupeřem hráli docela vyrovnanou partii, ale některé vyložené šance se nám bohužel nepodařilo využít. Proto po prvních deseti minutách byl stav 1:2 pro našeho soka. Ve druhém poločase se však ukázala protivníkova síla, která zastavila skóre až na konečných 1:6.

Druhý zápas jsme nastoupili proti družstvu ze ZŠ Vsetín Rokytnice. V tomto utkání naše družstvo tahalo za kratší konec již od samého úvodu zápasu, když se již po osmi vteřinách dokázal soupeř prosadit. Tato rychlá rána otřásla naším týmem natolik, že jsme si během obou poločasů vytvořili jen minimum šancí a dokázali vstřelit pouze jediný gól. Soupeř dokázal rozvlnit síť naší brány hned pětkrát.

Do posledního zápasu proti ZŠ Luh nastoupili naši svěřenci s tím, že konečně uhrajeme nějaké body. Celý první poločas jsme byli o kousek lepším týmem, avšak špatná koncovka znamenala nula vstřelených branek na našem kontě. Naopak soupeř z ojedinělé akce dvacet vteřin před koncem poločasu udeřil, a tak první půlku těsně vyhrál 1:0. Druhá půlka se nesla ve stejném duchu jako ta první. Snažili jsme se zatlačit na soupeře aktivní hrou, ale protihráči nám někdy až za hranou pravidel vysekávali míčky z holí. Proto bylo z naší strany jen málo příležitostí, jak vsítit branku. Navíc po individuální chybě jednoho z našich se soupeřům povedlo odskočit na rozdíl dvou branek. To již byla pro náš tým konečná. Prohra 0:2 z posledního zápasu dne hodně bolela, protože jsme všichni cítili, že minimálně jeden bod z toho utkání měl patřit nám.

Doufáme, že ve druhém kole ligy, které se uskuteční v polovině listopadu, již budeme úspěšnější a dovezeme co možná nejvíce bodů.