Aktuality

 
09.05.2017 | Beseda se spisovatelkou Klárou Smolíkovou
 

   Dne 27. dubna jsme ve IV.A třídě měli možnost přivítat spisovatelku a scénáristku Kláru Smolíkovou (viz horní foto) a spisovatele a scénáristu Jiří W. Procházku (viz dolní foto vpravo) s besedou „Bublifuk, aneb jak se dělá komiks". Komiksová revue Bublifuk je čtvrtletník pro holky a kluky plný původních českých komiksů a zaštítilo jej nakladatelství Triton. V anketě slovenských čtenářů a fanoušků fantastiky "Fantastická osobnosť roka 2016" byla vyhlášena "najfantastickejšou zahraničnou osobnosťou roku 2016."


Žáci pracovali ve skupinách...

   Celá beseda byla promyšleně zpracovaná, interaktivní i hravá. Žáci měli možnost se dozvědět jak vznikají komiksy, odkud a kam se čtou, co znamenají různé druhy komiksových bublin. Seznámili se s citoslovci v komiksech, nebo si mohly vymyslet, nakreslit a pojmenovat svého vlastního komiksového hrdinu na pracovních listech, které pro ně paní spisovatelka připravila.

   Děti si z této besedy odnášely domů záložky, komiksové časopisy, své vlastní vyplněné pracovní listy, ale také i spoustu nově nabytých vědomostí a intenzívních prožitků. Besedu nám nabídla pracovnice Masarykovy veřejné knihovny v rámci vsetínského literárního jara paní MgA. Goláňová, které patří veliký dík.

PaedDr. Stanislav Haša, třídní učitel IV.A

Zde se můžete podívat na další fotografie (autor: MgA. M. Goláňová).