Aktuality

/

Druhé kolo Regionální florbalové ligy

Druhé kolo Regionální florbalové ligy   |   23.11.2022

Dne 21. 11. 2022 se konalo druhé kolo Regionální florbalové ligy Vsetínsko. V tomto termínu na nás čekali pouze dva soupeři. ZŠ Rokytnice a ZŠ Nový Hrozenkov.

První utkání jsme sehráli proti soupeři ze Vsetína. Již před samotným hvizdem bylo celému týmu jasné, že nepůjde o lehký zápas. Předtucha se stala skutečností. První poločas se hra přelévala ze strany na stranu. Několik šancí soupeře vychytal Eliáš Orda. Ovšem nevyvarovali jsme se zbytečných chyb, a tak poločas vyhrál soupeř 2:1. Ve druhém poločase na náš tým spadla deka. Tři inkasované branky během dvou minut, které ukázaly směr, kterým se vydal zbytek zápasu. Nepomohl ani hattrick (tři vstřelené branky v jednom zápase) od Josefa Fojtů. Díky zbytečným chybám nakonec skončil zápas vysokou prohrou 7:3. Po prohraném zápase se celý tým zavřel v šatně a rozebral chyby, které udělal. Celou poradu zakončil závěrečným povzbuzujícím a motivačním proslovem druhý brankář Lukáš Fajkus.

Do druhého utkání proti ZŠ Nový Hrozenkov nastoupil úplně „jiný" tým. Kluci začali plnit dané pokyny a na naše florbalky se dostavil klid. Za stavu 2:0 pro nás se všem na vteřinu zastavilo srdce. Soupeř šel ve dvou na našeho brankáře, avšak Lukáš se dokázal rychle přesunout a konečky prstů vyškrábl vyloženou šanci soupeře. Od celého týmu se mu dostálo zaslouženého potlesku. Nakonec soupeř dokázal za stavu 4:0 vsítit jednu branku, a tak Luky nedosáhl na čisté konto. Konečný výsledek 4:1 nám připsal tři body do tabulky.

V průběžné tabulce se naše škola drží na 4. příčce z osmi účastníků, když dokázala posbírat hezkých 12 bodů. Vedoucí ZŠ Rokytnice je zatím vedoucí tým se ziskem 17 bodů. Má však dva zápasy k dobru. Favorit skupiny ZŠ Luh zatím drží místo třetí, má však odehraných pouze pět utkání.

Zde se můžete podívat na průběžnou tabulku.

Další dva turnaje jsou naplánovány na měsíc únor a březen. Uvidíme, zda dokážeme natrénovat natolik, abychom se dokázali dostat na pomyslnou bednu.