Aktuality

/

Malá kopaná: 2. místo v okresním kole

Malá kopaná: 2. místo v okresním kole   |   12.06.2022

Ve středu 8. června se naši chlapci z druhého stupně zúčastnili okresního kola v minifotbalu ve Valašském Meziříčí. Celkem dorazily čtyři týmy, a tak se hrálo systémem „každý s každým". Do krajského kola pak postupoval pouze vítěz. Bohužel počasí sportování úplně nepřálo, jelikož celé dopoledne propršelo. Hřiště tak místy připomínalo spíše plavecký bazén než prostor pro fotbal.

Zahajovací zápas jsme nastoupili proti ZŠ Šafaříkova. První poločas nám vyšel jako z říše snů. Přesné kombinace spolu s chladnou hlavou a klidným výkonem brankáře zajistily poločasové vedení 3:0. V úvodu druhé půle však přišla studená sprcha v podobě inkasovaného gólu z první možné šance soupeře. Následná nervozita na našich kopačkách způsobila kolaps. Soupeř postupně vstřelil další dvě branky. Tři body jsme ještě mohli „urvat" poslední šancí zápasu, ovšem střela z nebezpečného prostoru mířila vysoko nad břevno. Proto si každý z týmů připsal do tabulky jeden bod.

Ve druhém utkání se proti nám postavili chlapci ze ZŠ Sedmikráska. Začátek zápasu se nesl ve stejném duchu, jako v prvním poločase úvodního zápasu. Pěknými kombinacemi jsme postupně navyšovali skóre. Důležité však bylo poučení z prvního zápasu. Kluci předvedli konstantní výkon po celé utkání. Výsledek se nakonec zastavil na stavu 9:0. Tři body do tabulky tak putovaly na naše konto.

Poslední utkání se neslo v duchu „vsetínského derby". Potkaly se proti sobě týmy z okrskového finále. Abychom mohli pomýšlet na postup do krajského kola, potřebovali jsme ZŠ Vsetín Sychrov porazit. Jelikož okrskové finále jsme s tímto týmem prohráli 2:1, napravení reputace byla další motivací. Od začátku se hrál pohledný a vyrovnaný fotbal. Týmy bojovaly naplno. Úvodní branku se podařilo vstřelit našemu týmu. Soupeř však dokázal do konce prvního poločasu vyrovnat. Mrzet nás mohlo několik neproměněných šancí, kdy jsme sami před brankářem soupeře nedokázali dostat míč za brankovou čáru. Ve druhém poločase jsme se brzy drželi za hlavy, když námi vystřelený míč orazítkoval tyč. Nicméně se nám podařilo v průběhu druhého poločasu vstřelit kýžený gól. V tu chvíli se nám pootevřely dveře do krajského kola. Ty se však bohužel zabouchly přibližně dvě minuty před koncem, když jsme inkasovali po naší chybě. Do konce zápasu jsme už další branku vstřelit nedokázali. Výsledná „plichta" nám tak znemožnila postup do krajského kola.

Zklamání bylo velké. Cítili jsme, že dopadnout to mohlo daleko lépe. Bohužel i takový dokáže být sport. Domů jsme si tak odvezli pohár a medaile za místo druhé. Klukům patří poděkování za nasazení a předvedení kvalitní hry. Také s nepřízní počasí se vypořádali skvěle. Doufejme, že příští rok laťku posuneme zase o kousek dál.