Nejmenší žáci absolvovali lyžařský výcvikový kurz

Nejmenší žáci absolvovali lyžařský výcvikový kurz   |   16.01.2020

Je osm ráno, venku se zelená tráva, ptáci cvrlikají a teploměr ukazuje čtyři stupně nad nulou. Autobus už stojí před školou a natěšené děti do něj nasedají. Vyjíždíme na lyžařský výcvik. Všichni se ale ptají: „Kde je sníh?" Autobus se rozjel. A jakoby mávnutím kouzelného proutku, během necelé hodiny, dorazil do cíle - do údolí Velkých Karlovic, které nás přivítalo sněhovou pokrývkou.

Tak na co čekat. Honem z autobusu a nosit zavazadla do hotelu Pod Javorem, kde budeme ubytovaní. Oblékáme se do lyžařského oblečení a vyrážíme na svah. Ubytování počká. Odpoledne, po obědě bude času dost. Na svahu čekaly děti nácviky lyžařských dovedností pod dohledem zkušených učitelek. Lyžařských družstev bylo pět. A že děti lyžování náramně bavilo, rozhodli se, že si jednotlivá družstva pojmenují. A tak lyžovali „Trpaslíci, Chobotničky, Hvězdičky, Medvídci a Sovičky". Odpoledne, po obědě se děti ubytovali. Všechny věci si na pokoji musely uklidit. Od vedoucího kurzu se dozvěděly všechny důležité pokyny a pravidla, která je budou provázet celý lyžařský kurz. Mimo jiné i o soutěži o nejhezčí pokoj. Po odpoledním odpočinku se vyrazilo opět na svah.

Čas na svahu letí opravdu rychle. Venku se začalo smrákat a my se začali ubírat na ubytovnu, kde nás čekala teplá večeře. Po večeři si děti běžely uklidit ve svých pokojích a čekaly, jak dopadnou s bodováním. Šikovní byli všichni. V místní klubovně si ještě zahráli s učiteli stolní hry, slupli druhou večeři a honem do sprch a do postele.

Ráno se museli všichni pořádně nasnídat, čekal nás dlouhý den. Venku sice celý den poprchávalo, ale na radosti nám to neubralo. Na odpolední lyžování jsme si ke svahu donesli velkou várnici s teplým čajem. Jak se po něm zaprášilo. A to je dobře. Před večerním programem si děti ještě rozvěsily mokré oblečení ve volných pokojích. A než kdesi cosi, byl večer a honem na kutě.

V pátek ráno nás čekalo balení a příprava na poslední lyžovaní. Ještě vyhlášení soutěže o nejlepší pokoj, posnídat a honem na svah, protože už z oblaků na nás vykukovalo sluníčko a hlásilo krásný den. A tak jsme toho využili a udělali pár fotek pro všechny na památku. A bylo dobře.

Tímto děkuji kolegyním za účast na lyžařském výcviku za opravdu laskavý, trpělivý a profesionální přístup k dětem a chci říct, že si opravdu vážím toho a děkuji za to, že můžu být součástí toho všeho. „Ať se nám daří".

Mgr. Petr Vágner, učitel tělesné výchovy a vedoucí LVK

Zde se můžete podívat na další fotografie.