Aktuality

/

Pohár rozhlasu: 4. místo starších žáků v kraji

Pohár rozhlasu: 4. místo starších žáků v kraji   |   24.05.2022

Dne 20. května se starší žákyně a starší žáci zúčastnili krajského kola Poháru rozhlasu v lehké atletice. Soutěž se konala na stadionu v Uherském Hradišti. Pro některé žáky bylo již prvním kolem boje brzké vstávání, jelikož sraz byl naplánován na 6:05 ráno. Všichni se však s touto zkouškou vypořádali na jedničku, a tak jsme mohli vyrazit vstříc sportovním výkonům a hlavně zážitkům.

V místě konání nás překvapil lehký déšť. Jelikož se však mračna rychle protrhala, brzy dopadaly na atletickou dráhu už jen sluneční paprsky. Od prvního startovního výstřelu při štafetě na 60 m až po poslední skok ve výškařském sektoru bojovali naši žáci srdnatě. Vzájemně se motivovali a podporovali během všech disciplín. V celé výpravě panovala týmová atmosféra.

Dívky nakonec v nabité konkurenci obsadily osmé místo z devíti týmů, když zopakovaly takřka stejný bodový součet jako v kole předchozím (5012 bodů). Nicméně, i když se to holkám úplně nesešlo, rozhodně za ostatními školami moc nezaostaly.

Chlapci se oproti předešlému kolu dokázali ještě o 112 bodů zlepšit a vybojovali celkově 5719 bodů. Mezi jedenácti týmy se tak umístili na krásném čtvrtém místě. Pravdou je, že kluci tak trochu pokukovali po místě třetím. K této metě jim však chybělo 63 bodů. Nepomohl k tomu ani skvělý individuální výkon Maxima Kalabuse, který se umístil na celkovém třetím místě v součtu bodů mezi jednotlivci. Cenu za něj přebral bratr Adam, jelikož hned po skončení poslední disciplíny běžel Max na trénink FC Slovácka, kde v současnosti trénuje.

Po celkovém vyhlášení tak mezi všemi panovalo zklamání. Ovšem postupem času všem docházelo, že již samotná účast v krajském kole je úspěchem. Při troše sportovního štěstíčka jsme mohli přivézt i pohár. Každopádně všichni členové týmu ukázali, že můžeme konkurovat i na krajské úrovni a budou pro mladší ročníky vzory. Všem účastníkům patří velké poděkování za předvedené výkony a reprezentaci školy.