Aktuality

/

Skončil další ročník žákovské florbalové ligy

Skončil další ročník žákovské florbalové ligy   |   09.04.2024

V pondělí 8. dubna proběhlo závěrečné kolo Regionální florbalové ligy. Tento den na nás čekaly celkem tři družstva: ZŠ Hošťálková, ZŠ Rokytnice a ZŠ Nový Hrozenkov.

První zápas byl se sousedním týmem v tabulce, ZŠ Hošťálkovou. První velkou šanci jsme měli na svých florbalkách my. Střela však prázdnou bránu minula. Soupeř z první větší šance branku trefil, a tak první poločas skončil 0:1. Na začátku toho druhého byl soupeř aktivnější. Díky tomu se mu podařilo vsítit druhou branku. Od té doby se naši kluci vzchopili a začali tlačit. Postupně jsme dokázali stav dvěma brankami srovnat. Avšak dvacet vteřin před koncem nedokázali naši obránci uhlídat jednoho soupeře, který v samostatném úniku dokázal vstřelit rozhodující branku.

Ve druhém střetnutí nás čekal druhý tým tabulky, ZŠ Rokytnice. Zde musíme uznat kvalitu soupeře, který nám v obou poločasech nadělil shodně 4 branky. Celkové skóre 0:8 tak svítilo po závěrečném hvizdu rozhodčího.

Poslední zápas jsme sehráli se ZŠ Nový Hrozenkov. V tomto utkání se nám vždy podařilo utéct na rozdíl jedné branky, avšak soupeř vždy dokázal vyrovnat. Na poslední gól však zareagovat nedokázal. Proto alespoň v tomto utkání jsme dokázali plně bodovat.

Z celkového počtu osmi týmů se nám nakonec podařilo udržet pátou příčku. Všem hráčům patří velké poděkování za předvedenou hru. Neméně velké poděkování patří také organizátorům letošního ročníku florbalové ligy, za nadstandardní vedení celého ročníku.