Aktuality

/

Třetím kolem pokračovala žákovská florbalová liga

Třetím kolem pokračovala žákovská florbalová liga   |   24.02.2020

Dne 17. února se konalo v hale Na Lapači již třetí pokračování florbalové ligy starších žáků základních škol regionu Vsetínsko. Stejně jako v kole prvním na nás čekali těžcí soupeři ze ZŠ Šafaříkova, ZŠ Rokytnice a ZŠ Luh, kteří po dvou odehraných kolech obsadili první, druhé a čtvrté místo tabulky.

Prvním soupeřem byla pro nás ZŠ Šafaříkova z Valašského Meziříčí. Pro tento turnaj jsme změnili naši taktiku, která od začátku vycházela. Celý zápas se nám dařilo držet se soupeřem krok a rozdíl ve skóre byl vždy maximálně o jednu branku. Zápas nakonec skončil remízou 4:4. V šatně pak panovalo malé zklamání, jelikož jsme měli několik vyložených šancí, jak utkání překlopit v náš prospěch. Ovšem nutno podotknou, že za remízu bychom byli před utkáním spokojeni.

Druhé utkání se proti nám postavil vedoucí celek ze ZŠ Rokytnice. Od samého začátku jsme aplikovali stejnou taktiku jako proti ZŠ Šafaříkova. První poločas vše vycházelo, jak mělo a nebýt jednoho smolného gólu, šli bychom do druhé půle za nerozhodnutého stavu. Po výměně stran se však soupeři podařilo odskočit o dvě branky. To z naší strany znamenalo otevřít hru. Bohužel následovaly další inkasované góly. Skóre se zastavilo až za stavu 1:6. Brankový rozdíl velký, ovšem předvedená hra tomu neodpovídala.

Poslední zápas dne byl pro nás jako přes kopírák s druhým utkáním. První poločas jsme se soupeřem ze ZŠ Luh drželi krok a prohrávali jen 2:3. Bohužel ve druhé půli jsme zbytečně inkasovali několik gólů a bylo po zápase. Konečný stav byl 2:6.

Nakonec se nám podařilo zapsat do tabulky alespoň jeden bod za remízu. Dokázali jsme si však, že i proti silným soupeřům můžeme hrát vyrovnaně. Byť to dnes střelecky nebylo ono a udělali jsme pár „školáckých" chyb, předvedená hra byla dobrá. Pevně doufáme, že v posledním turnaji, který se bude konat 16. března dokážeme naši hru proměnit v důležité body.