Třída 8.A poznávala Prahu

Třída 8.A poznávala Prahu   |   08.06.2023

Dlouho jsme se domlouvali, kam vůbec pojedeme na školní výlet - bylo dost návrhů, ale nakonec vyhrála Praha. Jeli jsme skoro všichni až na 4 naše spolužáky. Ráno na nádraží jsme byli všichni včas. Nakonec v plném počtu 16 žáků a 2 našich skvělých paní učitelek jsme vyjeli vlakem ze Vsetína.

Vystoupili jsme všichni na hlavním nádraží a šli na tramvaj, což byl pro některé menší šok. Narvané MHD a ještě k tomu tramvaj - to se na Vsetíně moc nestane. Ubytování v hotelu Theatrino bylo opravdu dost dobré, lepší už být nemohlo. Po 20 min. ubytování jsme se šli podívat na Staroměstské náměstí na orloj, potom jsme šli do muzea u Karlova mostu, na lodičky na Vltavu a prošli si Karlův most. Potom jsme šli na jídlo do obchoďáku Palladium. Někdo si dal Mekáč a jiný KFC. Po celém dni, jsme unavení konečně došli na hotel a ráno vstávali na 8 hod. na snídani.

Snídaně, tak o tom by mohla být celá slohovka. Tolik jídla na výběr, sladké, slané, kyselé, teplé, no každý si vybral a né jen jednou. Po výborné snídani jsme se vydali lanovkou na Petřín, kde jsme si vyšli přes 290 schodů nahoru na rozhlednu. Potom jsme šli na Hrad a do katedrály sv. Víta. Dokonce jsme viděli výměnu stráží. Cestou dolů jsme prošli Zlatou uličkou. To bylo jako se vrátit o několik set let do minulosti. Navštívili jsme Mořský svět, podívali se na rybičky a potom jeli metrem. Na jídlo jsme si zašli zase do Palladia a někdo si i něco koupil. Po Palladiu jsme se šli projít na kolonádu podél Vltavy a to byla jedna z nejhezčích části výletu. Na Karlově mostě rozchod a potom tramvají na hotel.

Ráno zase úžasná snídaně, balení, uklízení, atd. Schovali jsem si tašky na hotelu a vydali se na poslední procházku Prahou před odjezdem. Došli jsme na Žižkov podívat se na věž, chtěli jsme jít nahoru, ale cena byla trochu mimo naši realitu. Metrem jsme dojeli na Vyšehrad a udělalali si hezkou procházku. Podívat jsme se byli i na Vyšehradském hřbitově, kde bylo trochu mrtvo, ale hezky. Naši cestu prohlídek a návštěv zakončilo Národní muzeum, spousta věcí, exponátů a tak prostě muzeum. Poté už jen krátký rozchod pro koupení jídla do vlaku a rozloučení se s Prahou. V hotelu vzít věci, naposledy jet tramvají a už jen čekat na hlavním nádraží než dojede vlak. Cesta zpátky byla plná zážitků. Na Vsetín jsme dojeli s minimálním zpožděním a tím výlet zakončili.

Obrovské poděkovaní patří naší paní učitelce Radové, že všechno zorganizovala - bez ní bychom vůbec nejeli. Obě dvě paní učitelky zaslouží obdiv, za to, že to s námi zvládly. Nemyslím si, že někdo zapomene na výlet v 8. třídě. Zážitků bylo tolik! A také čínská polívka ve vlaku, podzemní šalina, kdy už pojedeme tů šalinů, aliišilii, snídaně, a mnoho dalšího.... na to zapomenout nejde!

Anna Štěpánková, žákyně 8.A

Zde se můžete podívat na fotografie.