Aktuality

/

Závěrečný turnaj žákovské florbalové ligy

Závěrečný turnaj žákovské florbalové ligy   |   22.03.2019

V pondělí 18. 3. 2019 proběhlo závěrečné kolo florbalové ligy starších žáků o pohár Sdružení obcí mikroregionu Vsetínsko konané ve vsetínské hale Na Lapači.

I přes fakt, že náš tým již neměl reálnou šanci útočit na příčky nejvyšší, chtěli jsme závěrečný turnaj odehrát se ctí. Bohužel nám ze zdravotních důvodů na turnaji chyběly brankářské stálice, a tak se mezi třemi tyčemi objevil nováček, který by mohl v dalších letech převzít post gólmanské jedničky.

Úvodní utkání proti nám nastoupil celek z Hovězí. První poločas se naše hra ubírala směrem, který jsme si představovali. Tři vstřelené branky do sítě soupeře přinesly na naše florbalky klid. Soupeř dokázal korigovat pouze jednou brankou. Tato situace zřejmě zapříčinila ztrátu koncentrace. Během prvních minut druhého poločasu jsme po hrubých chybách obrany obdrželi tři rychlé góly. Za stavu 4:3 pro soupeře přišlo „florbalové vystřízlivění". Bohužel jsme již dokázali vstřelit pouze jedinou branku, a proto zápas skončil nerozhodně 4:4.

Ve druhém zápase jsme narazili na celek z Horní Lidče. Od první minuty byla převaha na naší straně. Po remíze z prvního zápasu jsme k tomuto zápasu přistoupili zodpovědně a snažili se odčinit úvodní remízové zklamání. Vítězství 9:2 bylo pro soupeře až příliš hořké. V našem týmu naopak zavládl klid a pohoda, což se následně projevilo i v dalším zápase.

V tom na nás čekal celek hájící barvy ZŠ Sychrov. Je třeba zmínit, že tento celek po třech odehraných turnajích opanoval tabulku, a proto nás čekal nejtěžší zápas dne. Dobrá nálada z předešlého utkání však způsobila, že kluci dokázali soupeře přehrávat. Zápas přinesl mnoho šancí na obou stranách. Několik z nich jsme dokázali proměnit pohlednými akcemi. Soupeř nás potrestal pouze jednou trefou. Vítězství 4:1 bylo příjemným překvapením. Celý tým dostal po zápase zaslouženou pochvalu. Vždyť odehrál svoje nejlepší utkání tohoto ročníku.

Před posledním zápasem již bylo rozhodnuto, že jakýkoliv výsledek nezmění naše postavení v tabulce. Proto závěrečný zápas proti Hošťálkové dostali více prostoru i méně vytěžovaní hráči. Ti však nezklamali a svou roli dobře zvládli. Ukázali, že do budoucna to budou právě oni, na kterých bude možno stavět další tým. Zápas skončil remízou 4:4.

S osmi body jsme byli z posledního turnaje spokojeni. Celkově za celý ročník florbalové ligy jsme dokázali získat 18 bodů, což nás zařadilo na konečné 6. místo v tabulce. Všem účastníkům děkujeme za kvalitní výkony a reprezentaci školy.